Ogłoszenie

Newsy:



SESJA Letnia - Aktualizacja na dzień 11.09.2012


Poradnik dla osób z długiem punktowym - Przypomnienie 2012


Osoby, które "pochodzą" ze starszego rocznika proszone są o wpisanie Imienia i Nazwiska w odpowiedniej rubryce (Profil->Personalne->Prawdziwe imię). Osoby, które nie dostosują się do prośby, będą usuwane z forum.


Do informacji wszystkich dyplomantów!!! - WAŻNE


Prośba do Roku





#1 2012-03-06 23:36:36

marta2100

Szpiedzy

izolacja kofeiny z herbaty,metoda sublimacji

Witam!!!
Bardzo prosze o pomoc z ponizszym zadaniem...
Na ostatnich laborkach z chemi mialam przeprowadzic izolacje kofeiny z herbaty metoda sublimacji,wygladalo to nastepujaco:Do zlewki wsypalam 25 g herbaty,zlewke z herbata przykryto kolba okraglodenna z zimna woda i calosc ogrzewano nad palnikiem pod digestorium. Problem polega na tym ze zamiast osadzania sie na sciankach zlewki ,kofeiny,zaczely pojawiac sie krople wody,czyli eksperyment wogole sie nie powiodl!!!
Problem w tym ze teraz musze napisac sprawozdanie,mam napisac prawde,czyli ze eksperyment sie nie powiodl i dlaczego...
Zastanawialam sie nad tym i wedlug mnie herbata mimo ze z pozoru sucha zawierala w sobie jeszcze pewne ilosci wody,ktora pod wplywem ogrzewania zaczela parowac a nastepnie skraplac sie na sciankach zlewki, a wydzielajaca sie  kofeina ropuszczala sie w tych kroplach wody,dlatego tez nie mozna bylo niczego zaobserwowac. Nie wiem czy to jest dobre rozumowanie,wiec zwracam sie z prosba do Was,ogolnie dla mnie to doswiadczenie,jest naprawde glupie bo przegladalam rozne zrodla i nigdzie nie ma oczyszczania herbaty z kofeiny metoda sublimacji,tylko ekstrakcji!!!Znalazlam tylko ze to czysta kofeine mozna oczyscic przez sublimacje. Ufff...ale sie rozpisalam ale chcialam Wam to jak najlepiej zobrazowac. Bardzo prosze o jakiekolwiek wskazowki,tzn. czy to co napisalam wczesniej odnosnie mojego rozumowania jest poprawne a jesli nie to prosze o jakies rady. Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam.....Marta

P.S Przepraszam za bledy w pisowni,ale niestety mam angielskiego Windowsa i nie mam polskich znakow...=)

#2 2012-03-07 00:29:08

Cunha

Studenci

Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 446
Punktów :   

Re: izolacja kofeiny z herbaty,metoda sublimacji

Woda równie dobrze mogła być z powietrza. Tok rozumowania masz wg mnie prawidłowy. Chociaż nigdy się nie spotkałam z takim doświadczeniem i ręki za takie wnioski bym sobie nie dała uciąć.

PS Może są w herbacie takie związki, które pod wpływem temperatury się rozłożyły między innymi na wodę?

Ostatnio edytowany przez Cunha (2012-03-07 00:30:33)

Offline

#3 2012-03-07 09:38:17

Marta2100

Szpiedzy

Re: izolacja kofeiny z herbaty,metoda sublimacji

hmmm....dziekuje za odpowiedz. Ja tez nigdy nie spotkalam sie z takim doswiadczeniem,przeszukalam juz kilka ksiazek ale tez nic,ja wogole myslalam ze jak bede izolowac kofeine z herbaty do metoda ekstrakcji,bo ona jest najpowszechniej stosowana. Jeszcze raz dziekuje i jakby ktos mial jeszcze jakies pomysly,bylabym bardzo wdzieczna,pozdrawiam...Marta

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
dalmatyńczyk szczeniak płyty HDPE renowacja zabytków warszawa Gdańsk ośrodki wypoczynkowe